Πρωταθλήτριες οι ομάδες Βόλεϊ του Γυμνασίου

protes_theseis_gia_tis_omades_volei_toy_gymnasioy

Το Σάββατο και την Κυριακή 17 και 18 Μαρτίου έγινε το final four του Πρωταθλήματος Βόλεϊ Γυμνασίων Ιδιωτικών Σχολείων (ΑΣΙΣ), στα Αρσάκεια Τοσίτσεια Σχολεία. Οι ομάδες αγοριών και κοριτσιών της Σχολής Μωραΐτη κατέκτησαν την 1η θέση στη διοργάνωση, πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις.

Η ομάδα των κοριτσιών κέρδισε στον ημιτελικό την ομάδα της Λεοντείου Σχολής με σκορ 2–1 και στον τελικό την ομάδα του Κολλεγίου Αθηνών-Ψυχικού με σκορ επίσης 2–1.
Η ομάδα των αγοριών κέρδισε στον ημιτελικό την ομάδα των Τοσίτσειων Σχολείων με σκορ 2–0  και στον τελικό την ομάδα του Κολλεγίου Αθηνών-Ψυχικού με σκορ 2–1.

Συγχαρητήρια στα παιδιά και στους προπονητές τους, κ. Ζώη Καλαμπόκη και κ. Κώστα Παπακωνσταντίνου, για την προσπάθεια και την επιτυχία τους.