Επισκέψεις σε κοινωφελείς οργανισμούς

calendar_2018

Μαθητές και μαθήτριες του Γυμνασίου, την Πέμπτη 8 Μαρτίου, πραγματοποίησαν τις  προγραμματισμένες επισκέψεις στους κοινωφελείς οργανισμούς, τους οποίους ενίσχυσε η Μαθητική Κοινότητα με τα έσοδα από τις πωλήσεις των φετινών ημερολογίων. Τα τμήματα από κάθε τάξη που διέθεσαν τον μεγαλύτερο αριθμό ημερολογίων μαζί με το προεδρείο της μαθητικής κοινότητας επισκέφθηκαν τους φορείς. Συγκεκριμένα, το α3 και το α4 επισκέφθηκαν τη Φλόγα, το β1 την Παιδική Στέγη και το γ3 τη Μέριμνα. Και στους τρεις χώρους οι μαθητές και οι μαθήτριες ξεναγήθηκαν από εξειδικευμένο προσωπικό, πληροφορήθηκαν τον τρόπο λειτουργίας των συγκεκριμένων κοινωφελών οργανισμών και παρακολούθησαν το πρόγραμμα που ακολουθούν τα παιδιά στην καθημερινότητά τους.