Πρώτες Θέσεις στον δρόμο σε ανώμαλο έδαφος

protes_theseis_ston_dromo_se_anomalo_edafos

Η Σχολή Μωραΐτη συμμετείχε με ομάδες αγοριών και κοριτσιών των τριών τάξεων του Γυμνασίου και του Λυκείου στο Πρωτάθλημα Δρόμου σε ανώμαλο έδαφος, Γυμνασίου/Λυκείου, που διοργάνωσε η Σχ. Αυγουλέα-Λιναρδάτου, την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2018. Στους αγώνες συμμετείχαν 15 Ιδιωτικά  Σχολεία και το Σχολείο μας πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση. Αναλυτικά:

• Η ομάδα κοριτσιών της β΄ Γυμνασίου κατέκτησε την 1η θέση στην ομαδική βαθμολογία με τις: Αθηνά Σάρρα, Κατερίνα Παπαχελά, Σοφία Κοντομίχαλου, Χριστίνη Μαυραντώνη, Δανάη Αστρινάκη
  • H ομάδα της α΄ Γυμνασίου τη κατέκτησε τη 2η θέση αποτελούμενη από τις: Κάτια Φιλιππούση, Κατρίν Τσουπάκη, Χριστιάννα Παπαδοπούλου, Μαρίλλια Αποσκίτη
  • Η Αθηνά Σάρρα (β΄ Γυμν.) κατέκτησε την 1η θέση στα 1300μ. και
  • Η Σοφία Κοντομίχαλου (β΄ Γυμν.) τη 2η θέση, η Κατερίνα Παπαχελά (β΄ Γυμν.) την 4η θέση και η Χριστίνη Μαυραντώνη (β΄ Γυμν.) την 5η στο ίδιο αγώνισμα.
  • Ο Πέτρος Λαμπίρης (γ΄ Γυμν.) κατέκτησε την 1η θέση στα 2000μ, και
  • Ο Θοδωρής Αντωνακόπουλος (γ΄ Γυμν.) την 4η  και ο Αντώνης Λιβιεράτος (γ΄Γυμν.) την 5η θέση στο ίδιο αγώνισμα.