ΙΗ΄ Μαθητικό Συμπόσιο UNESCO.

Tο Σχολείο μας έλαβε μέρος στο ΙΗ΄ Μαθητικό Συμπόσιο Συνεργαζόμενων Σχολείων AspNet UNESCO, που πραγματοποιήθηκε στο Λεόντειο Λύκειο Ν. Σμύρνης, κατά το διήμερο 22 και 23 Φεβρουαρίου 2018.

Το θέμα του Συμποσίου ήταν «Ολιστική-Ανθρωπιστική Εκπαίδευση» και στις εργασίες του συμμετείχαν μαθητές από 21 δημόσια και ιδιωτικά Σχολεία.

Το Σχολείο μας εκπροσώπησε (για 18η συνεχή χρονιά) ο Όμιλος UNESCO του Λυκείου αποτελούμενος από τους εξής μαθητές/τριες: Ίρ. Σταυρίδη (Γ1), Π. Θεριανό (ΙΒ1), Β. Μπενόπουλο (ΙΒ1), Σωτ. Κοσκινά (Β3), Μαργ. Στογιόγλου (Β1), Αφρ. Χρυσικού (Β1), Έλ. Τικοπούλου (Α5), Ηλ. Γιακαμόζη (ΙΒ2), Δ. Τζουγανάκη (IB2), Ελ. Καστελλάνου(IB2).

Μέλη του Ομίλου έλαβαν μέρος στις επιτροπές εργασίας του Συμποσίου και παρουσίασαν το  καλλιτεχνικό πρόγραμμα που είχαν προετοιμάσει.

Η μαθήτρια Μαργαρίτα Στογιόγλου (Β1) άσκησε καθήκοντα Γραμματείας σε επιτροπή εργασίας και ο μαθητής Πάνος Θεριανός (ΙΒ1) καθήκοντα Προέδρου σε επιτροπή εργασίας του Συμποσίου. Υπεύθυνος καθηγητής του Ομίλου, ο κ. Σπ. Γεωργίου.