ΙΒ Τheatre Performance

Οι μαθητές της τάξης του θεάτρου του ΙΒ1 και ΙΒ2 ένωσαν τις δυνάμεις τους για να παρουσιάσουν μια πρωτότυπη και πειραματική εργασία στο ΒΙΟΣ (Πειραιώς 84) στις 12 και 13 Ιουνίου 2014.

Το θεατρικό πρόγραμμα, διάρκειας δυο ωρών και είκοσι λεπτών, περιλάμβανε τέσσερα διαφορετικά έργα. Από αυτά τα έργα τα τρία επινοήθηκαν από τους ίδιους τους μαθητές. Οι μαθητές του ΙΒ1 παρουσίασαν ένα έργο που βασίζεται στην κίνηση (physical theatre) με θέμα τον ρυθμό στην ανθρώπινη ζωή. Οι μαθητές του ΙΒ2 παρουσίασαν μια κωμωδία με θέμα την ακρόαση (οντισιόν) για τη δραματική σχολή, όπως επίσης και δύο πολύ «σκοτεινά» δραματικά έργα που εξερευνούν την τρέλα και την εκδίκηση. Πάνω από διακόσια άτομα παρακολούθησαν τις δύο παραστάσεις και οι θεατές ήταν εξαιρετικά ενθουσιώδεις με την υψηλή ποιότητα της εργασίας που παρουσιάστηκε.

Υπεύθυνος καθηγητής: κ. Α. Stevens