Διακρίσεις στον Διαγωνισμό Φυσικής της Ε.Ε.Φ.

diakriseis_ston_diagonismo_fysikis_tis_e.e.f

Κατά τον 5ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής Γυμνασίου 2017, που διοργανώθηκε από την Ένωση Ελλήνων Φυσικών υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, διακρίθηκαν οι παρακάτω μαθητές/τριες του Σχολείου μας:

• Από την α΄Γυμνασίου: Μιλοβάνοβιτς Φοίβος, Παπαδημητρίου Καρίνα, Γρύλλης Αλέξανδρος, Μπιρμπιλόπουλος Στέργιος, Μέγγου Μυρτώ, Παπαθανασίου Σοφία, Κοκορομύτη Ναταλία, Μπιρμπιλόπουλος Ευγένιος.
  • Από τη β΄Γυμνασίου: Λαγκαδάς Γουλιέλμος, Πήλιουρα Αγγελική
  • Από τη γ΄Γυμνασίου: Ασκόπουλος Άρης, Μουμτζή Λίλη, Καστερούδης Παναγιώτης, Κωνσταντίνης-Τσεζάνας Κάρολος, Σάρρας Πασχάλης.

Ο Διαγωνισμός Φυσικής αφορούσε τους μαθητές και τις μαθήτριες όλων των τάξεων των γυμνασίων της χώρας και διενεργήθηκε την Κυριακή 5 Μαρτίου 2017.

Η βράβευση των διακριθέντων μαθητών έγινε στις 13 Μαΐου στο αμφιθέατρο Τελετών του ΤΕΙ ΑΘΗΝΩΝ.