Διακρίσεις στον Διαγωνισμό Φυσικής «Αριστοτέλης»

aristotelis

H Ελληνική Εταιρεία Φυσικής για την Επιστήμη και την Εκπαίδευση  με την επιστημονική και εκπαιδευτική ευθύνη/επιμέλεια του Πανεπιστημίου Αθηνών (Τμήμα Φυσικής), διοργάνωσε,  υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, τον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής Γυμνασίου «Αριστοτέλης» το Σάββατο 11 Μαρτίου 2017 για τους μαθητές των Α’, Β’, Γ’ τάξεων των Γυμνασίων της χώρας.

Στον διαγωνισμό αυτό διακρίθηκαν οι παρακάτω μαθητές/τριες του Σχολείου μας:

Από την α΄ Γυμνασίου:

• 2ο βραβείο αριστείας:  Παπαθανασίου Σοφία
  • 3ο βραβείο αριστείας:  Μέγγου Μυρτώ, Κοκορομύτη Ναταλία, Μπιρμπιλόπουλος Ευγένιος, Γεωργά Αργυρώ.
  • Εύφημος μνεία: Αραβαντινού Ράνια, Βένιος Εμμανουήλ, Κοσμάς Γεώργιος, Κουτουλίδης Κωνσταντίνος, Μπιρμπιλόπουλος Στέργιος.

Από τη β΄ Γυμνασίου:

• 1ο βραβείο αριστείας:  Λαγκαδάς Γουλιέλμος
  • 2ο βραβείο αριστείας:  Πήλιουρα Αγγελική
  • 3ο βραβείο αριστείας:  Γιαννής Παναγιώτης, Γυφτόπουλος Βασίλης.

Από τη γ΄ Γυμνασίου:

• 1ο βραβείο αριστείας:  Μουμτζή Λίλη, Σάρρας Πασχάλης, Κωνσταντίνης- Τσεζάνας Κάρολος.
  • 2ο βραβείο αριστείας:  Καστερούδης Παναγιώτης.