Βραβεία στον διαγωνισμό F1 Schools Jaguar

diagonismo_f1

Ο τελικός διαγωνισμός της F1 Schools Jaguar για Δημοτικά Σχολεία πραγματοποιήθηκε από τις 5 έως τις 7 Μαΐου στο εμπορικό κέντρο The Mall Athens στο Μαρούσι. Οι ομάδες του Δημοτικού του Σχολείου μας  απέσπασαν τρία βραβεία: της καλύτερης φωτογραφίας, της καλύτερης ταυτότητας ομάδας – για τις θεωρητικές αλλά και τις πρακτικές γνώσεις τους σε σχέση με τον διαγωνισμό - καθώς και το βραβείο του προέδρου της κριτικής επιτροπής για τη συνολική τους παρουσία.

Οι δύο ομάδες, Silver Arrows (Κόνιαρης Γ., Κωτσικόπουλος Α., Σκριμιζέας Β., Χαραλάμπους Α.) και Fast Shadows (Στεφάνου Ε., Δερπανόπουλος Β., Μουλάκης Δ., Φρυδάκης Χ.), υπό την καθοδήγηση της δασκάλας Φυσικής του Σχολείου, κυρίας Β. Σερέπα, παρουσίασαν τη δουλειά τους σε εκθεσιακό περίπτερο που είχαν επιμεληθεί τα ίδια τα παιδιά και διαγωνίστηκαν σε αγώνες ταχύτητας καθώς και σε τεστ γνώσεων και δεξιοτήτων σχετικά με τη σχεδίαση αυτοκινήτων F1.

Πολλά Συγχαρητήρια!