Πρώτη θέση για το Βόλεϊ Λυκείου

proti_thesi_gia_to_volei_lykeioy

Οι ομάδες Βόλεϊ αγοριών και κοριτσιών του Λυκείου κατέκτησαν την πρώτη θέση και τα χρυσά μετάλλια στο Πρωτάθλημα Βόλεϊ των Ιδιωτικών Σχολείων – ΑΣΙΣ.

Το πρωτάθλημα διοργανώθηκε από τα Τοσίτσεια Σχολεία Εκάλης το Σάββατο και την Κυριακή 21 και 22 Ιανουαρίου 2017.

Η ομάδα των κοριτσιών κέρδισε στον ημιτελικό αγώνα την ομάδα του Κολλεγίου Αθηνών – Ψυχικού με σκορ 2 – 0 και στον τελικό της διοργάνωσης την ομάδα των Τοσίτσειων με σκορ επίσης 2 – 0.

Η ομάδα των αγοριών κέρδισε στον ημιτελικό την ομάδα της Λεοντείου με σκορ 2 – 0 και στον τελικό την αντίστοιχη ομάδα του Κολλεγίου Αθηνών – Ψυχικού με σκορ 2 – 0. Και οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν εξαιρετικές εμφανίσεις.

Συγχαρητήρια στα παιδιά και στους προπονητές τους, Κώστα Παπακωνσταντίνου και Ζώη Καλαμπόκη.