The Moraitis School Cup 2014

The Moraitis School Cup 2014 - Κεντρική Εικόνα

Ο Όμιλος Forensics οργάνωσε στις 17 και  18 Ιανουαρίου 2014, για πέμπτη συνεχή χρονιά, το Moraitis School Cup για παιδιά στ΄ Δημοτικού, Γυμνασίου, Λυκείου και ΙΒ. 90 ομάδες (180 μαθητές) από σχολεία από όλη την Ελλάδα αγωνίστηκαν στην επιχειρηματολογία (Debate) και στον αυθόρμητο λόγο (Impromptu Speaking). Οι μαθητές μας διακρίθηκαν σε όλα τα αγωνίσματα. Τα αποτελέσματα:

Στους ημιτελικούς του Debate προκρίθηκαν 3, από τις συνολικά 8, ομάδες του Σχολείου μας.

Υπεύθυνοι για την οργάνωση και προπονητές: Γ. Βλασταράς, Ρ. Μαργέλου, Χ. Μυστακέλλης, Τ. Ρομποτή, Τζ. Στεφανίδη.

• Junior Winners: Κλεοπάτρα Δημητροπούλου & Αλεξία Παπάτσα στ΄ Δημοτικού (Σχολή Μωραΐτη)
  • Junior Best Speaker: Αχιλλέας Μετρίδης στ΄ Δημοτικού (Εκπαιδευτική Αναγέννηση)
  • Senior Best Speaker: Πόλυ Ευστρατιάδη ΙΒ2 ( Σχολή Μωραΐτη)
  • Senior Finalists: Θάνος Δουκάκης ΙΒ2 & Μαρία Ρούσση Γ’Λυκείου (Σχολή Μωραΐτη)