Χρυσό μετάλλιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠΑ’/ΠΚΑ’

nafplio

Η Λυδία Κριμιτσά (β΄Γυμνασίου) κατέκτησε την 1η θέση στα 150μ. Παγκορασίδων μετά από συναρπαστικό αγώνα στον οποίο πέτυχε την καλύτερη επίδοση φέτος στην Ελλάδα 18.94!

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων και Παγκορασίδων Α΄έγινε στο Ναύπλιο, το Σάββατο και την Κυριακή 2 και 3 Ιουλίου 2016, με συμμετοχή αθλητών και αθλητριών από τη Νότια Ελλάδα.  Η Τερέζα Πεσμαζόγλου (β΄ Γυμνασίου)  κατέκτησε την 5η θέση στον τελικό των 300μ. εμπόδια, ο Μάνος Παπανικολάου (γ΄ Γυμνασίου) κατέκτησε την 11η θέση με νέο ατομικό ρεκόρ στα 1000μ. 2.52, ο Μίνως Βουνισέας (γ΄Γυμνασίου)  πέτυχε διπλό ατομικό ρεκόρ και αγωνίστηκε στον τελικό των 150μ. Παμπαίδων, η ομάδα σκυταλοδρομίας 4χ300 αποτελούμενη από τις Λυδία Κριμιτσά, Ναταλία Πιμπλή, Λίνα Γαλάτη και Τερέζα Πεσμαζόγλου κατέκτησε την 8η θέση μεταξύ των 24 ομάδων που πήραν μέρος. Ο Αλέξανδρος Ζούπος (β΄Γυμνασίου)  αγωνίστηκε στον τελικό των 1000μ. Παμπαίδων και η Ναταλία Πιμπλή (β΄Γυμνασίου) στον προκριματικό των 80μ.

Συγχαρητήρια στα παιδιά για τις εξαιρετικές τους επιδόσεις και την προσπάθεια που κατέβαλαν.

Προπονήτριες: Άννα Ιακωβίδου, Χρυσίδα Βερναδάκη