Θεατρική παράσταση του ΙΒ1 στο BIOS

thetariki_parastasi_toy_iv_1_sto_bios

Οι μαθητές του ΙΒ1, που παρακολουθούν το μάθημα Theatre, ανέβασαν την παράσταση «Η Θάλασσα -ή Συρία»,( αυθεντικός τίτλος «The Sea – or Syria»), ένα θεατρικό έργο που εμπνεύστηκαν με θέμα την προσφυγική κρίση. Η παράσταση έλαβε χώρα στο ΒΙΟS, την Πέμπτη 16 και την Παρασκευή 17 Ιουνίου, σε σκηνοθεσία του καθηγητή Αnthony Stevens. Την παράσταση ακολούθησαν ατομικές perfomances μαθητών/τριών του Τheatre από το ΙΒ2.

Συγχαρητήρια σε όλους!

Συμμετείχαν:

ΙΒ1- Άννα Μαρία Αγαπητού, Αναστασία Δούκα, Αθηνά Φραγκούλη, Σωκράτης Κόκκαλης, Αντιγόνη Νιώτικη, Νίκος Παπαδάκης, Αναστασία Παππά, Ελένη Τσιτινίδη και Ειρήνη Ζούπου.

ΙΒ2- Ανθή Χονδρού, Κατερίνα Σιγάλα, Νεφέλη Παπαγιαννοπούλου, Ειρήνη Καλαφάτη, Λήδα Κατσανούλη, Χρύσα Παπακωνσταντίνου, Δημήτρης Μελέγκοβιτς, Πωλίνα Καπουάνο και Μαντώ Χουλιαρά.