Εξαιρετικές επιδόσεις στον στίβο του Δημοτικού

exairetikos_o_stivos_toy_dimotikoy

Την Κυριακή 29 Μαϊου έγιναν οι αγώνες στίβου για τις τάξεις ε’  και στ’  Δημοτικού, στις εγκαταστάσεις των Εκπαιδευτηρίων Κωστέα Γείτονα στην Παλλήνη. Πήραν μέρος 14 Ιδιωτικά Σχολεία με 350 μαθητές και μαθήτριες. Η Σχολή Μωραΐτη συμμετείχε με πλήρεις ομάδες αγοριών κα κοριτσιών που κατάφεραν παρά τον έντονο ανταγωνισμό να σημειώσουν εξαιρετικές επιδόσεις.

Αναλυτικά:

Δανάη Αστρινάκη (4η 60μ.), Κατερίνα Φιλιππούση (3η 150μ.), Δώρα Σαμαρά (2η 150μ.), Κατερίνα Τσουπάκη (4η 600μ.), Μελίνα Κοσίντα (2η ύψος), Κορνηλία Μακρυγεώργου (3η ύψος), Κατερίνα Ντερτιλή (1η μήκος), Κατερίνα Αναστασιάδη (4η ρίψη), Ελένη Τσιπουρλή (1η ρίψη), ομάδα σκυταλοδρομίας 4χ50 κοριτσιών στ΄ Δημοτικού (3η θέση).

Κωνσταντίνος Κουτουλίδης (1ος μήκος), Αλέξανδρος Εμμανουηλίδης (4ος μήκος), Άγγελος Δικαιούλιας (3ος ρίψη), Μιχάλης Ζαρμπής (2ος ύψος), Μάρκος Σαββίδης (3ος ύψος), Αντώνιος Παρλαμάς (2ος ύψος), Συμεών Ευσταθίου (4ος ύψος), Νικόλας Γεωργακόπουλος (2ος μήκος), Φοίβος Καττάμης (2ος 150μ.), Γιάννης Ζουγανέλης (3ος 150μ.), Νικόλας Σπανοδήμος (2ος 800μ.), Γιώργος Κανδαράκης (3ος 60μ.), ομάδα σκυταλοδρομίας αγοριών στ΄ Δημοτικού (1η θέση).

Συμμετείχαν ακόμη: Σπύρος Αγάθος, Παναγιώτης Γιαννακάκος, Νικήτας Κυρκιλής, Μυρτώ Παπαγιάννη, Ελένη Παχνή, Ειρήνη Χριστοφίδη, Αλκυόνη Τομαρά, Θάλεια Πρέκα, Θεοδώρα Παπαδοπύλου, Ιωάννα Ρούκα, Άρτεμις Ψάλτη, Ιουλία Καραμανή, Σοφία Κοντομίχαλου, Εμμανουέλλα-Ειρήνη Ανδριοπούλου, Ζαχαρίας Μαρκάκης, Ηλίας Πετροπουλάκης, Ανδρέας Αντωνιάδης, Δημήτρης Ζήκος, Κωνσταντίνος Αλεξανδράκης, Νικόλας Λαζόπουλος

Προπονητές: Κώστας Αϊβαλιώτης, Μαρία Βήττα, Χρυσίδα Βερναδάκη, Άννα Ιακωβίδου, Σπύρος Μαχαίρας