H 25η Μαρτίου στο Μεγάλο Δημοτικό

vatsineas_-_25_martioy

Τα παιδιά του μεγάλου Δημοτικού γιόρτασαν στο Θέατρο του Σχολείου, την Τετάρτη 23 Μαρτίου 2016, την επέτειο της επανάστασης του 1821.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του στ4, σε συνεργασία με τον δάσκαλό τους, κ. Β. Βατσινέα, αναφέρθηκαν στο χρονικό της επανάστασης και μέσα από επιλεγμένα δημοτικά τραγούδια που απήγγειλαν κατά τη διάρκεια της γιορτής φώτισαν σημαντικά γεγονότα του Αγώνα και τον ρόλο συγκεκριμένων αγωνιστών στην Ελληνική Επανάσταση.

Τα παιδιά των μικρότερων τάξεων του Δημοτικού εμπλούτισαν την γιορτή με τραγούδια και παραδοσιακούς χορούς.

Στην επιτυχία της γιορτής βοήθησαν οι εκπαιδευτικοί: Γιάννης Αντωνόπουλος, Τάνυ Ζησιάδου, Στέλιος Κατσούλης, Έλενα Κόντε, Δέσποινα Μιχαήλ και Ευτύχης Πατσουράκης.