Γιορτάζουμε μαζί με τον Διονύση Σαββόπουλο

savvopoulos sti sxoli moraiti

Ο Διονύσης Σαββόπουλος, η Χορωδία του Σχολείου και η ορχήστρα της στ΄Δημοτικού, ήταν η μουσική εισαγωγή στον εορτασμό των 80 χρόνων λειτουργίας της Σχολής Μωραΐτη.

Η πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων να πραγματοποιηθούν δύο συναυλίες, στις 23 και 24 Ιανουαρίου 2016, έδωσε την ευκαιρία στα παιδιά να ζήσουν μοναδικές εμπειρίες και σε όσους είχαν την τύχη να τις παρακολουθήσουν χάρισε ένα συναρπαστικό «ταξίδι» στο μουσικό σύμπαν του Σαββόπουλου. Ο ενθουσιασμός και η συγκίνηση κυριάρχησαν στο κατάμεστο Θέατρο του Σχολείου. Οι συναυλίες είχαν και φιλανθρωπικό σκοπό: τα έσοδα θα διατεθούν στην Ένωση «Μαζί για το Παιδί».

Υπεύθυνος για τη διδασκαλία της Χορωδίας ο κ. Βαλέρυ Ορέσκιν και της Ορχήστρας ο κ. Γιάννης Αντωνόπουλος. Την εκδήλωση οργάνωσε η κα Χριστίνα Ρούτνερ.