Χριστούγεννα στο μικρό Δημοτικό

mikro_dimotiko_-_hristoygenna

Τα παιδιά του μικρού Δημοτικού γιόρτασαν τα Χριστούγεννα στο Θέατρο του Σχολείου, τη Δευτέρα 21 Δεκεμβρίου 2015. Τα παιδιά του α3, υπό την καθοδήγηση της δασκάλας τους κυρίας Ειρήνης Ιωαννίδου, ταξίδεψαν τους συμμαθητές και τις συμμαθήτριές τους στην εποχή της Γέννησης του Χριστού, ενώ το Θέατρο του Σχολείου γέμιζε από παιδικές φωνές, συνοδευόμενες από αυτοσχέδια τύμπανα, φλογέρες και βιολιά, στους ρυθμούς χριστουγεννιάτικων τραγουδιών. Παρακολούθησαν επίσης το μουσικοκινητικό παραμύθι «Η εξαφάνιση του Αη Βασίλη», της Στέλλας Σκορδαρά, το οποίο παρουσίασαν στους συμμαθητές τους όλα τα παιδιά της α΄ Δημοτικού.

Τέλος, αφού… «βρέθηκε ο Άη βασίλης», ήρθε και μοίρασε δώρα και ευχές σε μικρούς και μεγάλους!

Καλά Χριστούγεννα σε όλους! Καλή Πρωτοχρονιά!