Νύχτα Χριστουγέννων 2015

xmas

Η Μαθητική Κοινότητα του Λυκείου της Σχολής Μωραΐτη, σε συνεργασία με όλες τις βαθμίδες του Σχολείου, τον σύλλογο Γονέων και τον σύλλογο Αποφοίτων, οργάνωσε με μεγάλη επιτυχία Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση (Νύχτα Χριστουγέννων), την Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015, για να στηρίξει συνανθρώπους μας που έχουν ανάγκη.  Η εκδήλωση περιλάμβανε:

Bazaar, Καφενείο-Κρεπερί, Merry Yoga (για παιδιά Δημοτικού), Παράσταση Παιδικής Χορωδίας Σχολής Μωραΐτη, Εργαστήρι Νηπιαγωγείου, Face Painting,  Εργαστήρι Μουσικοκινητικής Αγωγής, Μπουάτ, Εργαστήρι Δημοτικού, Wurstlstand, Zumba και Συναυλία του Ομίλου Μουσικής του Λυκείου με Χριστουγεννιάτικα τραγούδια.

Τα έσοδα θα διατεθούν σε ιδρύματα με κοινωφελή σκοπό.  Έτσι, θα ενισχυθεί η αστική μη κερδοσκοπική εταιρεία «Ένα παιδί, ένας κόσμος», που έχει ως καταστατικό σκοπό τη συμβουλευτική και υλική υποστήριξη στην ομαλή ανάπτυξη βρεφών, νηπίων και παιδιών, τοΧατζηκυριάκειο Ίδρυμα Παιδικής Προστασίας, το οποίο φιλοξενεί κορίτσια από 6 ετών, προερχόμενα από οικογένειες με σοβαρά κοινωνικά και οικονομικά προβλήματα, και η «Μέριμνα», αστική μη κερδοσκοπική εταιρεία που βασικό στόχο έχει τη φροντίδα του παιδιού και της οικογένειάς του όταν αντιμετωπίζουν εμπειρίες σοβαρής ασθένειας και θανάτου.