Yποδοχή της τάξης ΙΒ 2017 από την ομάδα CAS

collage

H ομάδα του Creativity, Activity, Service (CAS) του ΙΒ, Ελένη Δούνια, Ξένια Παπασταύρου και Χρήστος Χατζηκωνσταντής, υποδέχθηκε στο Σχολείο τους νέους μαθητές και τις νέες μαθήτριες, την Παρασκευή 11 Σεπτεμβρίου, και τους ενημέρωσε για το πρόγραμμα του CAS. Τα παιδιά είχαν επίσης την ευκαιρία να γνωρίσουν από κοντά 4 οργανισμούς, που βρίσκονται στην πρώτη γραμμή της παροχής βοήθειας σε ανθρώπους που έχουν ανάγκη: το Άσυλο Ανιάτων, το Εργαστήρι Ειδικής Αγωγής «Μαργαρίτα», Σ.Κ.Ε.Π. και το περιοδικό δρόμου «Σχεδία». Στο πλαίσιο της παρουσίασης, ο Πρόεδρος του ΣΑΣΜ, Κωνσταντίνος Μαχαίρας, τους καλωσόρισε και τους ενημέρωσε για τις κοινωφελείς δράσεις του Συνδέσμου μεταφέροντας το μήνυμα ότι όλα παιδιά του Σχολείου ανήκουν σε μία μεγάλη κοινότητα που νοιάζεται και μοιράζεται.