Διάλεξη του Γάλλου oικονομολόγου Jean Tirole

Το Τμήμα Γαλλικών του σχολείου μας, προτείνει τη διάλεξη του Γάλλου Καθηγητή Jean Tirole που θα γίνει στις 28 Σεπτεμβρίου στο αμφιθέατρο Θεόδωρος Αγγελόπουλος του Γαλλικού Ινστιτούτου.

Ο Καθηγητής Jean Tirole, είναι Γάλλος οικονομολόγος και Πρόεδρος της Σχολής Οικονομικών της Τουλούζης και τιμήθηκε με το Βραβείο Νόμπελ Οικονομίας το 2014. Είναι προσκεκλημένος του Γαλλικού Ινστιτούτου Ελλάδας σε συνεργασία με τις Πανεπιστημιακές Εκδόσεις Κρήτης,

Στην συνέχεια θα συμμετέχει σε μια συζήτηση με θέμα «Κλίμα και ενέργεια: μια δύσκολη εξίσωση», μαζί με τους Νικόλαο Βέττα και Ιωάννη Κατσουλάκο, Καθηγητές στο Τμήμα Οικονομικής Επιστήμης του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών.

Σας παρακαλούμε να επιβεβαιώστε την παρουσία σας στη διεύθυνση: kspiropoulou@ifg.gr