Επιστημονική Ημερίδα του Ινστιτούτου ÖSD Ελλάδας

osd_logo

Το Ινστιτούτο ÖSD Ελλάδας - Σχολή Μωραΐτη διοργανώνει στο Σχολείο τη 2η Επιστημονική Ημερίδα και Έκθεση γερμανικού διδακτικού βιβλίου με τίτλο «Το ÖSD στην πράξη», την Κυριακή 18 Ιανουαρίου 2015 και ώρα 10:00 – 16:00.

Την Ημερίδα θα χαιρετήσει μεταξύ άλλων ο επιτετραμμένος της Αυστριακής Πρεσβείας στην Ελλάδα Dr. Alexander Wojda.

Η εκδήλωση απευθύνεται σε καθηγητές και καθηγήτριες Γερμανικών και γενικότερα σε όλους, όσοι ενδιαφέρονται να ενημερωθούν σχετικά με τις εξετάσεις του ÖSD που διεξάγονται τέσσερις φορές το χρόνο σε 6 πόλεις της Ελλάδας με τον πιο αποτελεσματικό τρόπο προετοιμασίας τους.

Οι εισηγητές είναι η επιστημονική διευθύντρια του Ινστιτούτου ÖSD Αυστρίας, κα Μanuela Glaboniat, η διευθύντρια του Ινστιτούτου ÖSD Ελλάδας, κα Χριστίνα Ρούτνερ, καθώς και συνεργάτες των Ινστιτούτων Αυστρίας και Ελλάδας.