Επιτυχία για το Μπάσκετ κοριτσιών

Η Σχολή Μωραΐτη συμμετείχε στο Πρωτάθλημα Μπάσκετ των Ιδιωτικών Δημοτικών Σχολείων – ΑΣΙΣ - με ομάδα 15 κοριτσιών της ε’ και στ’ Δημοτικού, που έπαιξαν 4 αγώνες και ενθουσίασαν με την απόδοσή τους.

Αναλυτικά η ομάδα των κοριτσιών κέρδισε την ομάδα του Κολλεγίου Αθηνών με σκορ 17 – 13, έχασε απο τα Εκπ. Κωστέα Γείτονα με σκορ 13 – 21, κέρδισε την ομάδα του PIERCE COLLEGE με σκορ 36 – 26 και έφερε ισοπαλία με την ομάδα των Εκπ. Γείτονα με σκορ 22 – 22.

Το Πρωτάθλημα έγινε την Κυριακή 13 Απριλίου και την Κυριακή 21 Απριλίου και τη διοργάνωση είχαν αναλάβει τα Εκπ. Μαλλιάρα.

Τα κορίτσια ευχαριστήθηκαν τη συμμετοχή τους και καταχειροκροτήθηκαν για την προσπάθεια και τις εμφανίσεις τους.

Πήραν μέρος οι: Αλίκη Αναστασοπούλου, Ναταλία Αναστασοπούλου, Λυδία-Παναγιώτα Βασιλαρά, Χρυσίδα Γερογιάννη, Μαρία-Βικτώρια Κιμωνίδου, Στεφανία Κοσμάτου, Ναταλία Λυρίτση, Μαρίνα Παπαγεωργίου, Γλυκερία Παπαθάνου, Μελίνα Παππά, Έλλη-Ιζαμπέλα Προβελεγγίου, Αργυρώ-Ελευθερία Σκριμιζέα, Βασιλική Τακά, Βασιλική – Μαρία Τσολιά, Μαρία Χέλμη.

Συγχαρητήρια στα κορίτσια για την απόδοση και την επιτυχία τους και στον προπονητή τους κ. Βασίλη Χατζάτογλου