Ασημένια μετάλλια στο Βόλεϊ

asimenia_metallia_volley

Οι ομάδες Βόλεϊ αγοριών και κοριτσιών του Σχολείου συμμετείχαν στο FINAL FOUR του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Βόλεϊ  για τα Λύκεια,  που διεξήχθη στην Αλεξανδρούπολη το τριήμερο 23-25 Απριλίου 2015. Και οι 2 ομάδες έφτασαν αήττητες στον τελικό, στον οποίο αντιμετώπισαν τις αντίστοιχες ομάδες του Ελληνικού Κολλεγίου Θεσσαλονίκης και κατέκτησαν το ασημένιο μετάλλιο. Η θέση αυτή εξασφαλίζει στους μαθητές και τις μαθήτριες των ομάδων πριμ 8% στα μόρια για την εισαγωγή τους στα Ανώτερα και Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα.

Συγχαρητήρια στα παιδιά για τη μεγάλη τους επιτυχία και στους προπονητές/γυμναστές του Σχολείου Κώστα Παπακωνσταντίνου (oμάδα αγοριών) και Ζώη Καλαμπόκη (oμάδα κοριτσιών), που είχαν την ευθύνη της προετοιμασίας.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Κορίτσια: Σοφία Γκρέκα, Μαρία Καραμαούνα, Έλενα Μιλεντίγιεβιτς-Αλιφιέρη, Ξένια Μπαλογιάννη, Λαμπρινή Μπανίκα, Ασημίνα Νικολογιάννη, Έμμα Οικονομοπούλου, Μαρία Παπασταύρου, Σοφία Σολωμού, Ναταλία Στεφάνου, Άντεια Τσιγαρίδα και Ζωή Φάκη.

Αγόρια:

Κωνσταντίνος Αποσκίτης, Νικόλαος Γαβριήλ, Ανδρέας Εμμανουήλ, Αλέξης Καριώτης, Κωνσταντίνος Καρράς, Αλέξης Καφαντάρης, Δήμος Κυπραίος, Αλέξανδρος Λαρσινός, Θοδωρής Μπαλούγιας, Χάρης Νεοφώτιστος, Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος και Στέλιος Σπυρόπουλος.