Πρωτιά στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Βιολογίας 2015

11os_diagonismos_biologias

Ο μαθητής της Α’ Λυκείου Γιάννης Τάτσης κατέλαβε την 1η θέση στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Βιολογίας, ενώ ο μαθητής Κωνσταντίνος Τομαράς κατετάγη 6ος.

Το Σάββατο 31 Ιανουαρίου 2015, μαθητές της Α’και  Β΄ Λυκείου, καθώς και του ΙΒ1 και ΙΒ2 του Σχολείου μας συμμετείχαν στην 1η φάση του 11ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Βιολογίας.

Ο μαθητής  της Α’ Λυκείου Γιάννης Τάτσης που κατέλαβε την 1η θέση και ο Κωνσταντίνος Τομαράς που κατέκτησε την 6η θέση απέκτησαν το δικαίωμα να διατηρήσουν  τον βαθμό τους στον διαγωνισμό της επόμενης χρονιάς, ως μαθητές  της Β’ Λυκείου.

Ο μαθητής της Γ’ Λυκείου Αλέξανδρος Λαμπίρης  ο οποίος στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Βιολογίας 2014 είχε αποκτήσει το δικαίωμα να διαγωνισθεί απευθείας στη 2η φάση του Πανελλήνιου Διαγωνισμού 2015 θα διαγωνισθεί το Σάββατο 21 Μαρτίου. Οι 12 πρώτοι μαθητές θα διαγωνισθούν στην 3η φάση του διαγωνισμού από την οποία θα επιλεγούν οι 4 μαθητές που θα εκπροσωπήσουν τη χώρα μας στη Διεθνή Ολυμπιάδα Βιολογίας στο Άαρχους της Δανίας.

Συγχαρητήρια στους διακριθέντες, αλλά και σε όλους τους μαθητές του Σχολείου μας που έλαβαν μέρος στο διαγωνισμό!