Επιτυχίες στον Διαγωνισμό Μαθηματικών «Ο Θαλής»

math

Στον  78ο Πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό στα μαθηματικά «Ο Θαλής» που διοργάνωσε η Ε.Μ.Ε., το Σάββατο 11/11/17, συμμετείχαν μαθητές/τριες του Σχολείου μας και προκρίθηκαν για την επόμενη φάση του διαγωνισμού  45 μαθητές από το Γυμνάσιο και  18 από το Λύκειο.

Συγκεκριμένα:

Από τη β΄ Γυμνασίου οι: Αθανασιάδου Ιολάνδη, Αλευροπούλου Έλενα, Γκαγκόμοιρος Δημήτρης, Βένιος Μάνος, Γρύλλης Αλέξανδρος, Δορκοφίκη Έλενα, Ευστρατιάδη Λουκία, Κακίσης Διονύσης, Κοκορομύτη Ναταλία, Κοντομίχαλου Σοφία, Κοσμάς Γιώργος, Κουτουλίδης Κωνσταντίνος, Μέγγου Μυρτώ, Μιλοβάνοβιτς Φοίβος, Μπιρμπιλόπουλος Ευγένιος, Μπιρμπιλόπουλος Στέργιος, Νομικός Πάνος, Ντερτιλή Κατερίνα, Παπαδημητρίου Καρίνα, Παπαθανασίου Σοφία, Παπαχελά Κατερίνα, Πετροπουλάκης Ηλίας, Πουλαντζάς Στάθης, Σούσης Μάριος, Σφυρής Αντώνης, Τριανταφύλλου Ναταλία (26)

Από τη γ΄ Γυμνασίου οι:  Αντάκης Μάριος, Αρτινιάν Αρά, Βιαγκίνης Μάρκος, Βικέλα Δανάη, Γιαβρίδης Μάνος, Γιαννακόπουλος Αριστοτέλης, Γιαννής Παναγιώτης, Γκίκα Έλενα, Γυφτόπουλος Βασίλης, Δεληγιάννη Βίκυ, Κοντομίχαλος Αλέξανδρος, Κριατσιώτη Ιωάννα, Λαλιώτης Στέλιος, Πήλιουρα Αγγελική, Μπόνας Ιάσονας, Ρώμπαπας Κωνσταντίνος, Τζανέτος Αλέξης, Τσοκτουρίδη Ιωάννα, Χρυσογέλου Νάσια (19).

Από την Α΄ Λυκείου οι: Ασκόπουλος Άρης, Δήμας Άρης, Δημητροπούλου Κλεοπάτρα, Κανδηλάκης Χαράλαμπος-Λυκούργος, Νικολαρέα Νικολίνα, Ουζούνης Ηλίας, Σούρλας-Κοτζαμάνης Νικόλαος, Σταμούλης Αναστάσιος και Ταξιάρχου Δήμητρα.

Από την Α(ΙΒ) οι: Αφεντάκης Γεώργιος-Παναγιώτης και Βήχος Νικόλαος.

Από την Β΄ Λυκείου οι:  Αλεξόπουλος Χρήστος, Δορκοφίκης Ιωάννης, Κωνστανταρόπουλος Ορέστης, Παπαδόπουλος Δημήτριος και Φειδάκης Λεωνίδας.

Και από τη Γ΄ Λυκείου οι:  Γκότσης Παναγιώτης και Μελάς Δημήτριος (Β΄ Λυκείου).

Οι παραπάνω 63 μαθητές θα διαγωνισθούν στον πανελλήνιο διαγωνισμό «Ο Ευκλείδης» το Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2018.