Πρωταθλήτριες οι ομάδες Βόλεϊ του Λυκείου

proti_thesi_gia_tin_omada_volei_koritsion

Στο Πρωτάθλημα Βόλεϊ των Ιδιωτικών Σχολείων Λυκείου (ΑΣΙΣ) η ομάδα των κοριτσιών κατέκτησε την 1η θέση, νικώντας στον ημιτελικό την ομάδα των Εκπαιδευτηρίων Δούκα με σκορ 2-0 και στον τελικό την ομάδα του Κολλεγίου Αθηνών-Ψυχικού με σκορ 2-0. Η αντίστοιχη ομάδα των αγοριών κατέκτησε επίσης την 1η θέση νικώντας την ομάδα της Γερμανικής Σχολής με σκορ 2-0 και την ομάδα του Κολλεγίου Αθηνών-Ψυχικού στον τελικό με σκορ 2-0. Το Final Four για την ομάδα των κοριτσιών πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 20 Ιανουαρίου στα Εκπ. Μαλλιάρα και για την ομάδα αγοριών στις 21  Ιανουαρίου στα Τοσίτσεια Εκάλης .

Συγχαρητήρια στα παιδιά για την επιτυχία τους και στους προπονητές, κ. Ζώη Καλαμπόκη και κ. Κώστα Παπακωνσταντίνου.