Μεγάλη διάκριση στον εργαστηριακό διαγωνισμό EUSO

ly-iv_euso

Διπλή επιτυχία για  τις ομάδες του Σχολείου μας και πρόκριση στον πανελλήνιο διαγωνισμό εργαστηριακών διαγωνισμών EUSO (βιολογία, χημεία, φυσική). Το Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017, η ομάδα του IB αποτελούμενη από τις μαθήτριες και τον μαθητή του ΙΒ1, Αλεξάνδρα Βαφέα, Εύα Ζημιανίτη  και Κωνσταντίνο Κοντομίχαλο,  και η ομάδα του Γενικού Λυκείου αποτελούμενη από τη μαθήτρια και τους μαθητές της B’ Λυκείου, Ξένια  Αλεξίου, Γιάννη Δορκοφίκη και Ορέστη Κωνστανταρόπουλο, κατέκτησαν την πρώτη και δεύτερη θέση αντίστοιχα στους περιφερειακούς διαγωνισμούς που διοργάνωσαν τα ΕΚΦΕ Χαλανδρίου και Νέας Ιωνίας και προκρίθηκαν στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό.

Συγχαρητήρια στα παιδιά και στους υπεύθυνους για την προετοιμασία τους καθηγητές,  κα Ελένη Χαϊντούτη, κα Γιούλα Μαζαράκου και κ. Λευτέρη Νεοκοσμίδη. Καλή επιτυχία στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό!