Ο Όμιλος Παιχνιδιών Στρατηγικής στο The Box

the_box_escape_room_dec_2017

Ο Όμιλος Παιχνιδιών Στρατηγικής του Λυκείου επισκέφθηκε τα δωμάτια απόδρασης στο The Box, την Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2017. Εκεί, τα παιδιά χωρίστηκαν σε δύο ομάδες, μπήκαν σε ξεχωριστά θεματικά δωμάτια, έλυσαν γρίφους και απέδρασαν !

Το The Box έγραψε για εμάς στο Facebook:

«Οι επισκέψεις από σχολεία, φροντιστήρια και προσκόπους είναι πάντα ιδιαίτερα για το The ΒΟΧ. Πλημμυρίζει ο χώρος από όμορφα παιδικά και εφηβικά χαμόγελα και ακούγονται παντού, υπέροχα γέλια. Τα παιδιά από την Σχολή Μωραΐτη, μας έχουν τιμήσει και άλλες φορές με την παρουσία τους και έχουμε παρατηρήσει το ήθος, την ευγένεια αλλά και την εξυπνάδα τους. Οι φετινές συντροφιές, όμως, ήταν το κάτι άλλο. Όλα τα παιδιά ήταν εξαιρετικά, ευφυή, εφευρετικά, αποτελεσματικά, διορατικά και ικανότατα. Θέλουμε να ευχαριστήσουμε και τα παιδιά, αλλά και τον υπέροχο δάσκαλό τους, που τους αφιερώνει ποιοτικό χρόνο και παίζει μαζί τους. Είσαστε όλοι αστέρια. »

Υπεύθυνος Ομίλου: κ. Κ. Ανδριόπουλος