Οι Sciences Politiques Paris στο IB

science_po_ib

Η συνεργασία του διεθνούς φήμης πανεπιστημίου, Sciences Politiques Paris, με τη Σχολή Μωραΐτη συνεχίζει να προσφέρει στους μαθητές μια εξαιρετική προοπτική σπουδών στον τομέα των πολιτικών & ανθρωπιστικών επιστημών. Την Τρίτη 31 Οκτωβρίου ο διευθυντής των Sciences Po, campus Dijon, κ. M. Macek επισκέφθηκε το ΙΒ και παρουσίασε το αγγλόφωνο εκπαιδευτικό πρόγραμμα του πανεπιστημίου στους μαθητές και τις μαθήτριες. Την παρουσίαση παρακολούθησε η εκπρόσωπος του Γαλλικού Ινστιτούτου για τα γαλλικά πανεπιστήμια, κα Patricia Savary. Ο κ. Macek επέμεινε στον διεθνή χαρακτήρα του πανεπιστημίου, καθώς και στην στενή συνεργασία των Sciences Po με άλλα εξαιρετικής φήμης πανεπιστήμια σε Ευρώπη και Αμερική.