Τελετή λήξης της σχολικής χρονιάς του Γυμνασίου

teleti_lixis_tis_sholikis_hronias_toy_gymnasioθ

Την Τρίτη 20 Ιουνίου 2017 στο Θέατρο του Σχολείου έγινε η ετήσια γιορτή για τη λήξη της σχολικής χρονιάς του Γυμνασίου. Η γιορτή ξεκίνησε με την ομιλία του κ. Βασίλη Σταυρινίδη, καθηγητή  Φυσικής, ο οποίος αποχαιρέτησε τα παιδιά του Γυμνασίου και ακολούθησαν οι λόγοι των παιδιών. Εκ μέρους της β΄Γυμνασίου μίλησε ο Σπύρος Σπυρομίλος  και εκ μέρους της γ΄ Γυμνασίου, η Πρόεδρος της Μαθητικής Κοινότητας, Αλεξία Παπάτσα. Στη συνέχεια, η Διευθύντρια του Σχολείου, κα Χρυσάνθη Μωραΐτη-Καρτάλη, απένειμε επαίνους και βραβεία στους μαθητές και τις μαθήτριες του Γυμνασίου που διακρίθηκαν για τις επιδόσεις τους στα μαθήματα και σε άλλους τομείς της σχολικής ζωής. Η γιορτή Γυμνασίου έληξε με ένα εξαιρετικό μουσικό πρόγραμμα. Μετά την εκδήλωση τα παιδιά παρέλαβαν από τους καθηγητές και τις καθηγήτριες τάξης τους ελέγχους και έντυπο υλικό (τα Βήματα, περιοδική έκδοση των μαθητών του Γυμνασίου, και τον Έφηβο, περιοδική έκδοση των μαθητών Γυμνασίου και Λυκείου).