Πανηγύρι 2017

panigiri_2017

Με ιδιαίτερη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Πανηγύρι 2017. Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Λυκείου και του Γυμνασίου  συνεργάστηκαν αποτελεσματικά και κατάφεραν να διοργανώσουν ένα αξέχαστο τριήμερο γεμάτο με μουσικές, θεατρικές και αθλητικές εκδηλώσεις  για μικρούς και μεγάλους.

Ξεχωριστές στιγμές αποτέλεσαν η Θεατρική Παράσταση του Ομίλου Θεάτρου της Επινόησης και του Θεατρικού Ομίλου Λυκείου, η Συναυλία του Ομίλου Μουσικής καθώς και η Συναυλία της χορωδίας του Δημοτικού. Μεγάλη απήχηση είχαν επίσης ο Διαγωνισμός Debate των μαθητών και μαθητριών της στ΄ Δημοτικού , η Θεατρική Παράσταση Γυμνασίου, ο Όμιλος Μοντέρνου Χορού Γυμνασίου, καθώς και οι Όμιλοι Μουσικού Συγκροτήματος Γυμνασίου-Λυκείου και το  Moraitis Escape. Συναρπαστικές στιγμές χάρισαν οι αγώνες μπάσκετ και ποδοσφαίρου μεταξύ μαθητών και καθηγητών στους οποίους επικράτησαν οι μαθητές με μεγάλη διαφορά. Ακόμα, σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας, πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία η Ταβέρνα της Κυριακής με τραγούδια, χορό και σπιτικές γεύσεις. Τέλος, το Πανηγύρι μας έκλεισε με μια φαντασμαγορική συναυλία από το μουσικό συγκρότημα Locomondo που έδωσε στην Τελετή Λήξης τον πανηγυρικό χαρακτήρα που της άξιζε.

Σημαντική ήταν η υποστήριξη του Συλλόγου Γονέων καθώς και του Συνδέσμου Αποφοίτων.

Τα έσοδα θα διατεθούν  στα ιδρύματα «Ελίζα», «Βοήθεια-Ελπίδα-Ζωή» και «οι Φίλοι του Παιδιού».