Έκθεση του τμήματος Visual Arts-ΙΒ

ekthesh_art

Στις 4 Απριλίου 2017 ολοκληρώθηκε και φέτος με πολύ μεγάλη επιτυχία  η ετήσια έκθεση των τελειόφοιτων μαθητών και μαθητριών του ΙΒ που παρακολουθούν  το μάθημα Visual Arts. Στην έκθεση συμμετείχαν 17 μαθητές και μαθήτριες που παρουσίασαν πάνω από 180 έργα συνολικά. Όπως πάντα τα έργα ήταν ποικίλα και απεικόνιζαν τις εικαστικές ανησυχίες και επιρροές των μαθητών και μαθητριών από σύγχρονους και παλιότερους καλλιτέχνες, μεταφρασμένες σε μεικτές τεχνικές, κατασκευές, ζωγραφικά έργα, βίντεο, εγκαταστάσεις, κουστούμια και γλυπτά. Τα εγκαίνια έγιναν σε εκθεσιακό χώρο της οδού Πειραιώς, τον οποίο παραχώρησαν στο Σχολείο οι κύριοι Φ. και Ι. Νέζερ με τη συνδρομή της «Γαία Κτηματομεσιτική».

Υπεύθυνες καθηγήτριες: Μαρίνα Κουρούμαλη (Υπεύθυνη του τμήματος Visual Arts), Σάρρα Γερουλάνου και Θεοδώρα Παπάζογλου.