Πρωτιές στους αγώνες Στίβου του ΑΣΙΣ

proties_stivos_asis

Η Σχολή Μωραΐτη συμμετείχε στους αγώνες Στίβου των Ιδιωτικών Σχολείων για το Γυμνάσιο και το Λύκειο με πλήρεις ομάδες αγοριών και κοριτσιών που σημείωσαν εξαιρετικές επιδόσεις. Το Σχολείο κατέκτησε τη 2η θέση στη γενική βαθμολογία μεταξύ των 17 Σχολείων που πήραν μέρος στη διοργάνωση, την Κυριακή 12 Μαρτίου.

Αναλυτικά αποτελέσματα:

Αναστασία Μπαμπαλή (Α΄Λυκείου) 1η θέση στο άλμα σε μήκος, Λυδία Κριμιτσά (γ΄Γυμνασίου) 1η θέση στα 150μ., Γιώργος Σκορδής (Β΄Λυκείου) 2η θέση στα 400μ., Στέλιος Σαραντέλλης (ΙΒ1) 3η θέση 400μ., Λητώ Ζαρμπή (γ΄ Γυμνασίου) 2η θέση στο άλμα σε ύψος. Ιφιγένεια Ζαρμπή (Α΄ Λυκείου) 2η θέση στο άλμα σε ύψος, Μαρία-Νεφέλη Μπάκλη (Α΄Λυκείου) 2η θέση στα 200μ., Έλλη Κυπραίου (ΙΒ1) 2η θέση στα 400μ., Άννα Μαρλαντή (Β΄Λυκείου) 2η θέση στα 800μ., Αλέξανδρος Μελετόπουλος (β΄Γυμνασίου) 2η θέση στο άλμα σε μήκος, Στέφανος Πολύζος (β΄Γυμνασίου) 2η θέση στο άλμα σε ύψος, Ηλίας Σιεμέκης (γ΄Γυμνασίου) 2η θέση στα 300μ., Γιάννης Διακαντώνης (β΄Γυμνασίου) 3η θέση στα 1000μ., Ορέστης Κωνστανταρόπουλος (Α΄ Λυκείου) 3η θέση στα 1500μ., Πέτρος Λαμπίρης (β΄ Γυμνασίου) 3η θέση στα 150μ., Τζο Πιέρρη (ΙΒ1) 4η θέση στο άλμα σε ύψος, Γεωργία Λιαρρομάτη (Β΄ Λυκείου), 4η θέση στα 400μ., Αλέξανδρος Ζούπος (γ΄ Γυμνασίου) 4η θέση στα 300μ., Γιάννης Πλατανίτης (Α΄ Λυκείου) 4η θέση στα 200μ., ομάδα σκυταλοδρομίας 4χ100 κοριτσιών Λυκείου (Έλλη Κυπραίου, Γεωργία Λιαρρομάτη, Νεφέλη Μπάκλη, άννα Μαρλαντή) 2η θέση.

Προπονήτριες: Άννα Ιακωβίδου, Χρυσίδα Βερναδάκη