Πρώτες θέσεις στους αγώνες Στίβου για το Λύκειο

protes_theseis_gia_to_stivo_toy_lykeioy

Την Παρασκευή 17 Μαρτίου 2017, έγινε στις εγκαταστάσεις του Κολλεγίου Αθηνών-Ψυχικού η 1η φάση για τους αγώνες στίβου του Υπουργείου Παιδείας για το Λύκειο με συμμετοχή όλων των Σχολείων για την περιφέρεια Β΄Αθήνας. Η Σχολή Μωραΐτη συμμετείχε με ομάδα αγοριών και κοριτσιών του Λυκείου που σημείωσαν εξαιρετικές επιδόσεις και κατέκτησαν θέσεις στην τριάδα των αγωνισμάτων στα οποία πήραν μέρος.

Ο Γιώργος Σκορδής (Β΄Λυκείου) κατέκτησε την 1η θέση στα 400μ. εμπόδια και η Έλλη Κυπραίου (ΙΒ) στο αντίστοιχο αγώνισμα των κοριτσιών. Ο Ορέστης Κωνστανταρόπουλος (Α΄Λυκείου) κατέκτησε την 1η θέση στα 1500μ., η Αναστασία Μπαμπαλή (Α΄Λυκείου) την 1η θέση στο άλμα σε μήκος, η Νεφέλη Μπάκλη (PRE ΙΒ) τη 2η θέση στα 200μ., η Άννα Μαρλαντή (Β΄Λυκείου)  την 2η θέση στα 800μ., ο Μάνος Παπανικολάου (Α΄Λυκείου) τη 2η θέση στα 800μ., η Ιφιγένεια Ζαρμπή (Α΄Λυκείου) την 3η θέση στο άλμα σε ύψος, ο Μίνως Βουνισέας (Α΄ Λυκείου) την 3η θέση στα 100μ. και η Γεωργία Λιαρρομάτη (Β΄ Λυκείου) την 3η θέση στα 400μ. Αγωνίσθηκε ακόμη ο Γιάννης Πλατανίτης (Α΄Λυκείου) στα 100μ.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθειά τους

Προπονήτριες: Άννα Ιακωβίδου, Χρυσίδα Βερναδάκη