ΙΒ Visual Arts στις «ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ»

iv_visual_arts

Oι μαθητές και μαθήτριες του ΙΒ1 και ΙΒ2 που παρακολουθούν το μάθημα Visual Arts, παραβρέθηκαν, την Τετάρτη 15 Φεβρουαρίου, στην ομιλία «ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ», που πραγματοποιήθηκε στο Θέατρο του Σχολείου. Την εκδήλωση οργάνωσε ο Σύνδεσμος Αποφοίτων Σχολής Μωραΐτη στο πλαίσιο της εκδήλωσης «ΣΑΣΜ Forum: Κατασκευή & Νέοι Ορίζοντες» με στόχο την κλαδική επαγγελματική δικτύωση.

Εννιά διακεκριμένοι απόφοιτοι αρχιτέκτονες παρουσίασαν την πορεία τους στον χώρο, δίνοντας έμφαση στις πηγές έμπνευσης και αναλύοντας τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν στους δύσκολους καιρούς που ζούμε.

Ακολούθησαν τα εγκαίνια της έκθεσης «Ώρα για Συνεργασίες» στην οποία περισσότεροι από 50 απόφοιτοι του Σχολείου μας, που δραστηριοποιούνται στον κατασκευαστικό τομέα, εκθέτουν το έργο τους. Εκεί οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν τους ομιλητές, να τους συμβουλευτούν και να υποβάλουν ερωτήσεις.

Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τον ΣΑΣΜ για την πρόσκληση στην οργάνωση αυτή.

Συνοδοί καθηγήτριες: Σάρρα Γερουλάνου, Μαρίνα Κουρούμαλη, Θεοδώρα Παπάζογλου.