The Moraitis School Cup

msc_2017

Ο όμιλος Forensics διοργάνωσε για όγδοη χρονιά το πρωτάθλημα debate «Moraitis School Cup», στις 20 και 21 Ιανουαρίου 2017. Μαθητές και μαθήτριες από όλη την Ελλάδα κλήθηκαν να επιχειρηματολογήσουν στην αγγλική γλώσσα για επίκαιρα και διαχρονικά ζητήματα. Στο πρωτάθλημα συμμετείχαν 76 «senior» ομάδες (μαθητές/τριες από Α΄ Γυμνασίου και πάνω), καθώς και 32 «junior» ομάδες (μαθητές/τριες στ΄Δημοτικού). Ο μαθητής του IB1 Mάνος Δαούλας αναδείχθηκε έβδομος καλύτερος ομιλητής της διοργάνωσης, και ο Μάριος Φωκάς Τσαμίχας (Β΄Λυκείου) ενδέκατος. Επίσης, ο Μάνος Δαούλας και ο Απόλλωνας Θωμόπουλος (IB2) προκρίθηκαν στον τελικό του Impromptu Speaking.

Υπεύθυνοι για την οργάνωση και προπονητές: Γ. Βλασταράς, Χ. Μυστακέλης, Μ. Μπαρδούνιας,Τ. Ρομποτή, Μ. Ρούσση.

Ο όμιλος ευχαριστεί επίσης τους: Κλειώ Τρούγκου, Μωρίς Κουτιέλ, Ναταλία Ρομποτή.