Μια…διαφορετική χριστουγεννιάτικη ιστορία

hristoygenna_kai_megalo_dimotiko

Στις 21 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε στο Θέατρο του Σχολείου η χριστουγεννιάτικη γιορτή της δ΄, ε΄και στ’ Δημοτικού. Φέτος, την προετοιμασία και παρουσίαση ανέλαβαν οι μαθητές και οι μαθήτριες του δ5 και ο δάσκαλός τους Α. Καραχρήστος, οι οποίοι προσπάθησαν να αναπαραστήσουν ένα κόσμο τόσο κοντινό μας μα συνάμα και τόσο μακρινό! Αποβάθρες με επιβάτες που προσμένουν και αφουγκράζονται, τρένα που μεταφέρουν τις ιστορίες τους και ένας κόσμος που διαρκώς αλλάζει, κάτω όμως από την ίδια ομπρέλα! Μια χριστουγεννιάτικη ιστορία με κεντρικό μήνυμα την υπεροχή της καλοσύνης! Τα παιδιά του δ5 πλαισιωμένα από τους συμμαθητές και τις συμμαθήτριές τους των άλλων τάξεων, που ερμήνευσαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια υπό την καθοδήγηση των δασκάλων τους της μουσικής, κυρίας Δ. Μιχαήλ και κ. Γ. Αντωνόπουλου, κέρδισαν ένα πολύ ζεστό χειροκρότημα.