Νύχτα Χριστουγέννων

nyhta_hristoygenno

Η Μαθητική Κοινότητα του Λυκείου της Σχολής Μωραΐτη σε συνεργασία με όλες τις βαθμίδες του Σχολείου, τον Σύλλογο Γονέων και τον Σύνδεσμο Αποφοίτων,  οργάνωσε με επιτυχία χριστουγεννιάτικη εκδήλωση το Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2016, για να στηρίξει συνανθρώπους μας που έχουν ανάγκη.

Η εκδήλωση περιελάμβανε: Bazaar, Καφενείο-Κρεπερί με σπιτικά γλυκίσματα, Παράσταση Παιδικής Χορωδίας Σχολής Μωραΐτη,Εργαστήρι Νηπιαγωγείου, Face Painting ,«Απόδραση από το ζαχαροπλαστείο», ανάγνωση παραμυθιού ,Zumba) (για μικρούς και μεγάλους), Μπουάτ Merry Rockmas, Εργαστήρι Δημοτικού ,Χριστουγεννιάτικη Παρασκευή Γλυκών, Wurstlstand, Παιδική Καλλιτεχνική Παράσταση για όλες τις ηλικίες των Who Nose), Συναυλία του Ομίλου Μουσικής του Λυκείου με χριστουγεννιάτικα τραγούδια.

Τα έσοδα θα διατεθούν σε ιδρύματα με κοινωφελή σκοπό, όπως «Η Κιβωτός του Κόσμου» και το Σωματείο «Αντιμετώπιση Παιδικού Τραύματος».