«Ήμουν κι εγώ έφηβος»

imoyn_ki_ego_efivos_2016

Την Τρίτη 1η Νοεμβρίου έγινε η πρώτη συνάντηση μαθητών/τριών με γονείς στο πλαίσιο του προγράμματος «Ήμουν κι εγώ έφηβος», μια αξιόλογη πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων που ξεκίνησε πέρσι και επαναλαμβάνεται τη φετινή σχολική χρονιά. Το πρόγραμμα απευθύνεται κατά κύριο λόγο σε μαθητές και μαθήτριες της γ’ Γυμνασίου και της Α΄ Λυκείου. Γονείς μαθητών/τριών όλων των βαθμίδων του Σχολείου μοιράζονται με τα παιδιά τις εμπειρίες τους από την εκπαιδευτική και επαγγελματική τους διαδρομή και απαντούν σε ερωτήσεις και απορίες τους. Την Τρίτη 1η Νοεμβρίου μίλησαν στα παιδιά η κα Χριστίνα Αγορογιάννη, δικηγόρος, η κα Σοφία Αλεξίου, που ασκεί επιχειρηματική δραστηριότητα στον κλάδο της οινολογίας, και ο κ. Δημήτρης Τσιόδρας, δημοσιογράφος – πολιτικός.