Moraitis Athletics

moraitis_athletics

Με πρωτοβουλία του Συνδέσμου Αποφοίτων οργανώθηκε από το Τμήμα Φυσικής Αγωγής του Σχολείου το 1ο Moraitis Athletics και πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία στον στίβο της Φιλοθέης, την Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2016. Μικροί και μεγάλοι, από 3 έως 63 ετών, έτρεξαν στους αγώνες δρόμου, «έγιναν» άλτες και άλτριες, έριξαν τις «σφαίρες», και όλα αυτά σε κλίμα χαράς και ενθουσιασμού. Το τελευταίο αγώνισμα της βραδιάς με την «οικογενειακή σκυταλοδρομία», όπου τα μέλη οικογενειών παρέδιδαν ο ένας στον άλλο την σκυτάλη, ήταν και το πιο ωραίο.  Η μικρή τρίχρονη μαθήτρια του παιδικού σταθμού να δίνει τη σκυτάλη στον αδελφό της, μαθητή της α΄ Δημοτικού, που με τη σειρά του την παρέδωσε στη μητέρα του, κι εκείνη στον πατέρα τους για να τερματίσει πρώτος!

Ένα ευχάριστο αθλητικό απόγευμα για όλη την οικογένεια έκλεισε με ένα πλούσιο υγιεινό μπουφέ, προσφορά του Συλλόγου Γονέων του Σχολείου.